نحوه ساخت حساب کاربری در سایت بلاک چین

بلاک چین

سایت بلاک چین دات کام یکی از اولین سرویس دهنده های حساب یا کیف پول یا والت بیت کویناست که در حال حاضر والت آن علاوه بر بیت کوین از بیت کوین کش و اتریوم نیز پشتیبانی می کند. در این آموزش، تمرکز ما روی ساخت حساب بیت کوین است ولی با ساخت حساب درسایت بلاک چین، علاوه بر بیت کوین شما دارای حساب اتریوم و حساب بیت کوین کش نیز می شوید.
پیش از ساخت حساب بیت کوین ، روی سیستم خودتان یک آنتی ویروس-اینترنت سکیوریتی معتبر نصب کنید. پس از نصب، اینترنت سکیوریتی را آپدیت کرده و سیستم خودتان را اسکن کنید تا از عدم وجود هر گونه بد افزار در سیستم مطمین شوید. در حال حاضر بدافزارهای زیاد و متفاوتی در زمینه بیت کوین وجود دارند. جهت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:

شیوع گسترده بدافزارهای سرقت بیت کوین

سریعترین و راحت ترین روش ساخت حساب بیت کوین و کار با آن، استفاده از سایت بلاک چین (Blockchain) است. جهت ساخت حساب در بلاک چین، از لینک زیر استفاده نمایید:
https://login.blockchain.com/#/signup
با وارد شدن به لینک فوق، یک فرم مشابه شکل زیر مشاهده می کنید که جهت افتتاح حساب لازم است تنها ایمیل خودتان را وارد کنید و یک پسورد (شامل حداقل ۱۰ کاراکتر) انتخاب نمایید و دکمه continue را کلیک کنید تا حساب شما ساخته شود!

چنانچه حساب شما بطور موفقیت آمیز ایجاد شده باشد، فرمی مشابه شکل زیر به شما نمایش داده می شود.

بلاک چین

برای دریافت آدرس کیف پول خود ابتدا روی گزینه SETTINGS کلیک کنید(۱) و سپس General را انتخاب کنید(۲). این رشته آیدی حساب شماست و برای لاگین به حساب بیت کوین استفاده می شود. آدرس کیف پول شما شناسه منحصر به فرد و متعلق به شماست. از این شناسه می توانید برای ورود و دسترسی به کیف پول خود استفاده کنید. این آدرس برای ارسال یا دریافت پول الکترونیکی نیست. آدرس کیف پول خود را با دیگران به اشتراک نگذارید:

بلاک چین

جهت دریافت شماره کیف پول خود برای ارزهای مورد نظر، در حساب خودتان روی دکمه Request (1) کلیک کنید و در صفحه باز شده پس از انتخاب ارز مورد نظر خود(۲) ،یک آدرس جدید برای شما نمایش داده شود:

بلاک چین

جهت ارسال بیت کوین(یا اتریوم و یا بیت کوین کش) به حساب دیگران مطابق شکل زیر، روی گزینه Send (1) کلیک کنید تا صفحه مشابه شکل باز شود. در این صفحه لازم است که پس از انتخاب ارزی که قصد انتقال آن را دارید(۲)، آدرس کیف پول مورد نظرتان جهت ارسال بیت کوین و مقدار مورد نظرتان را وارد کنید و دکمه CONTINUE را کلیک کنید. چنانچه بیت کوین کافی در حساب شما موجود باشد، تراکنش پذیرفته شده و مبلغ از حساب شما کسر شده و به حساب مورد نظر ارسال می شود.

توجه داشته باشید که ممکن است مقداری کارمزد جهت انتقال پول از حساب شما کسر شود. بنابراین حداکثر مبلغ قابل ارسال به دیگران، به اندازه کارمزد از موجودی حساب شما کمتر است. شما می توانید مقدار کارمزد نقل و انتقالات حسابتان را خودتان تعیین کنید(۳). توجه نمایید که هرچه کارمزد کمتری در شبکه بیت کوین بپردازید تراکنشهای شما دیرتر تایید(confirm) خواهند شد و هرچه کارمزد بیشتری بپردازید تراکنشهای شما از اولویت بالاتری برخوردار می شوند و بررسی و تایید آنها در شبکه بیت کوین، سریعتر صورت می گیرد.

جهت مشخص کردن کارمزد حساب، روی گزینه Transaction fee که در شکل مشخص شده، کلیک کنید(۳). شما می توانید کارمزد مورد نظر خود را برای انتقال ارز الکترونیکی انتخاب نمایید. سپس برای ارسال روی CONTINUE کلیک نمایید.

بلاک چین

گزینه های امنیتی:

برای این منظور روی گزینه SECURITY CENTER کلیک نمایید.

بلاک چین

۲) در این قسمت می توانید یک رمز بازیابی(Recovery) وارد نمایید. اگر شما رمز عبور خود را فراموش کنید و یا سایت بلاک چین در دسترس نباشد، می توانید از این رمز بازیابی برای دسترسی به کیف پول و ارز خود استفاده نمایید.

بلاک چین

روی گزینه Next Step کلیک کنید.

بلاک چین

در این قسمت ۱۲ کلمه برای شما نمایش داده می شود که باید این ۱۲ کلمه را یادداشت کرده و یا ذخیره کنید که در صورت نیاز برای بازیابی از آن استفاده کنید.

بلاک چین

۳) در صورت فراموشی رمز عبور برای ورود به کیف پول خود، به بلاک چین اجازه می دهد که آن را به ایمیل شما ارسال کند.

بلاک چین

سطح دوم:

۱) با فعال کردن لینک موبایل، این امکان برای شما فراهم می شود که برای هربار ورود به کیف پول خود یک رمز عبور به صورت پیامک برای شما ارسال شود.

بلاک چین

۲) با فعال کردن این گزینه شما می توانید با استفاده از نرم افزار Authenticator کدی را که برای شما ارسال می شود جهت ورود به کیف پول و نیز انجام تراکنش های خود استفاده نمایید.

بلاک چین

روی گزینه Use Google Authenticator or Yubikey کلیک کنید:

بلاک چین

از پنجره باز شده، با استفاده از نرم افزار Authenticator کد را در نرم افزار ثبت کرده و در انتها Enable 2FA را کلیک نمایید:

بلاک چین

۳) این گزینه مانع از ورود کاربرانی با آی پی های مشکوک خواهد شد. گزینه Block Tor Requests انتخاب کنید و سپس روی Block کلیک نمایید:

بلاک چین

دستیابی به کلید خصوصی اتریوم
جهت دستیابی به کلید خصوصی آدرس اتریوم خودتان، مطابق شکل زیر روی گزینه Export Private Key کلیک کنید. جهت دسترسی به کلید خصوصی مربوط به آدرسهای آرشیو شده، روی گزینه Export Archived Private Key کلیک کنید.

بلاک چین

یک هشدار مطابق شکل زیر به شما نشان داده می شود تا شما را مطلع کند که اگر کلید خصوصی را در دسترس دیگران قرار دهید می توانند اتریوم موجود در حساب شما را برداشت کنند. اگر مطمین هستید که می خواهید به کلید خصوصی خودتان دسترسی پیدا کنید باید روی دکمه Continue کلید کنید

بلاک چین

اکنون پسورد اصلی حساب بلاک چین شما درخواست می شود که باید آن را درج نمایید و روی دکمه Submit کلیک کنید

بلاک چین

اکنون مطابق شکل زیر کلید خصوصی و آدرس اتریوم شما نمایش داده می شود. با ذخیره کردن این کلید خصوصی حتی در صورتیکه دسترسی به حساب بلاک چین خودتان را از دست بدهید می توانید موجودی آدرس اتریوم خودتان را از طریق سایر والتهایی که گزینه Import Private Key را داشته باشند خرج کنید.

بلاک چین

پاسخ دهید

فیلدهای اجباری مشخص شده است.*